- A A A+ |
Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Med & Life Polska Sp. z o.o.
Med & Life Polska Sp. z o.o.


Med & Life Polska Sp. z o.o.                
Ul. Marii Dąbrowskiej 45, 05-806 Komorów
Tel.: (0-22) 759 15 15
Fax: (0-22) 759 15 19
 

APARAT DO TERAPII POLEM MAGNETYCZNYM
ORAZ ENERGIĄ ŚWIETLNĄ VIOFOR JPS SYSTEM CLINICOpis projektu:

Aparat do fizykoterapii polem magnetycznym oraz energią świetlną Viofor JPS System Clinic łączy w sobie funkcje aparatu do magnetostymulacji, uproszczoną wersję aparatu do magnetoterapii oraz aplikatory skojarzonego oddziaływania polem magnetycznym i światłem monochromatycznym. Aplikatory skojarzonego oddziaływania wykonywane są w trzech wersjach: światło czerwone, podczerwone oraz mieszane- czerwone z podczerwonym. W zakresie magnetostymulacji w urządzeniu wykorzystany jest unikalny system JPS, który został opracowany przez wybitnych polskich naukowców.
Aparat składa się z mikroprocesorowego sterownika z wyświetlaczem graficznym LCD oraz aplikatorów dla magnetostymulacji: pola magnetycznego niejednorodnego, jednorodnego, dla magnetoterapii aplikatora pola niejednorodnego oraz aplikatorów skojarzonego oddziaływania magnetostymulacji i światła monochromatycznego o podobnym działaniu i mocach jak laser medyczny biostymulacyjny, natomiast bezpieczniejszego dla użytkowników.. Komunikacja z użytkownikiem odbywa się poprzez system menu z klawiatury aparatu lub pilotem podczerwieni.
Aparat przeznaczony jest do użytku w placówkach lecznictwa zamkniętego, w gabinetach lekarskich i fizykoterapeutycznych. Jest skuteczny w leczeniu, wspomaganiu leczenia i rehabilitacji wielu schorzeń, takich jak: schorzenia i kontuzje układu ruchu, choroby neurologiczne, urazy. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, co pozwala w wielu przypadkach zmniejszyć u pacjentów stosujących tą metodę terapii zużycie leków oraz skrócić czas powrotu do zdrowia. Do tej pory nie zaobserwowano żadnych negatywnych skutków ubocznych stosowanej metody. Skojarzenie w jednym urządzeniu trzech metod terapii fizykalnej powoduje obniżenie kosztów, oszczędność miejsca oraz zwiększa skuteczność terapii poprzez umożliwienie stosowania jednoczesnego lub kolejno po sobie różnych metod.

Innowacyjność projektu:

Zastosowanie w urządzeniu objętego ochroną patentową systemu JPS, połączenie w jednym aparacie trzech różnych rodzajów oddziaływań fizykalnych, zastosowanie do magnetostymulacji aplikatorów pola jednorodnego, możliwość programowania przez użytkownika parametrów terapii, przewidziana w konstrukcji możliwość dwustronnej komunikacji z komputerem za pomocą łącza IrDA.

Twórcy projektu:

Prof. dr hab. Feliks Jaroszyk, prof. dr hab. n. med. Janusz Paluszak, prof. dr hab. n. med. Aleksander Sieroń,  prof. dr hab. Wiesław Stręk,
Zespół konstruktorów pod kier. mgr inż. Waldemara Deki,
Zespół Instytutu Optoelektroniki WAT pod kier. płk. prof. dr hab. inż. Zygmunta Mierczyka.
 

powrót | do góry | strona główna | mapa serwisu | kalendarium | regulamin serwisu | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości