- A A A+ |
Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
VIGO System S.A.
VIGO System S.A.

VIGO System S.A.
ul. Poznańska 129/133, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel.: (22) 666 01 45; fax: (22) 666 01 59
e-mail: info@vigo.com.pl
Prezes: dr inż. Andrzej Nowak
Osoba do kontaktu: mgr inż. Maciej Rzeczkowski
Phone: (+48 22) 666 01 45
e-mail: mrzeczkowski@vigo.com.pl
www.vigosystem.eu

 

 MIKROBOLOMETRYCZNA KAMERA TERMOGRAFICZNA VIGOcam v50


Opis projektu:

VIGO System S.A. jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów średniej i dalekiej podczerwieni. Oferujemy detektory do zastosowań w przemyśle, medycynie, w pracach badawczych oraz technice wojskowej. Nieustannie podwyższamy parametry detektorów przy jednoczesnym obniżaniu kosztów ich wytwarzania. Powstają tu unikatowe urządzenia, przyrządy, stanowiska pomiarowe, związane z produkowanymi w firmie detektorami podczerwieni. Stale poszerzamy asortyment wychodząc naprzeciw zwiększonemu zapotrzebowaniu za strony klientów. Opracowaliśmy i wdrożyliśmy do produkcji kamerę termograficzną najnowszej generacji VIGOcam v50. W projekcie kamery v50 zostało wykorzystane wieloletnie doświadczenia w produkcji i sprzedaży kamery skanującej V-20.
VIGOcam v50 to kamera mikrobolometryczna zbudowana na bazie detektora 384x288 pikseli. Rozmiar pixela wynosi 35x35μm, co w połączeniu z zastosowanym obiektywem zapewnia wysoką  rozdzielczość przestrzenną 1mrad. W kamerze zastosowano doskonały  obiektyw radiometryczny (F/1). Rozdzielczość termiczna NETD@ 30oC wynosi 0,07oC.
Kamera ma kompaktową konstrukcję – niewielkie rozmiary (11,8x15,5x7,3cm bez obiektywu) i masę (1,5kg z obiektywem). Ergonomiczny uchwyt sprawdza się w każdych warunkach pomiarowych. Pracę z kamerą ułatwia również kolorowy wyświetlacz LCD 3,5” z możliwością regulacji położenia. Służy on do wizualizacji obrazu termicznego i widzialnego (wbudowana kamera video) oraz komunikacji z kamerą. Częstotliwość obrazu termicznego wynosi 30/60Hz. Obrazy, sekwencje termograficzne oraz video wraz z notatkami głosowymi można zapisywać na karcie SD (karta 1GB w zestawie). Wskaźnik laserowy kamery ułatwia lokalizację obiektów.
Kamera może komunikować się z komputerem PC poprzez port Ethernet, USB. Wyjście VIDEO umożliwia prezentację obrazu na monitorze TV i innych urządzeniach tj. rzutnik komputerowy czy magnetowid,. Wyzwolenie zapisu może odbywać się ręcznie, zewnętrznym sygnałem sterującym CMOS 3,3V lub sygnałem radiowym (pilot w zestawie).
Dodatkowo w wyposażeniu znajduje się oprogramowanie THERM v50. Oprogramowanie służy do akwizycji i analizy danych uzyskanych z kamery (zdjęcia, sekwencje zdjęć, notatki głosowe i pisemne). Możliwe jest również tworzenie raportów, zawierających: nazwy termogramów, godziny, daty rejestracji, emisyjność, temperatury ekstremalne i średnie z obszarów. Dane są pobierane automatycznie z zarejestrowanych plików.
Kamerę termograficzną VIGOcam v50 można stosować wszędzie tam, gdzie potrzebne jest dokładne zobrazowanie rozkładu temperatury.


Innowacyjność projektu:

Zgłoszony wyrób posiada szereg rozbudowanych funkcji takich jak transmisja on-line do komputera, zapis ruchomych sekwencji termograficznych czy unikalne sterowanie pilotem radiowym na odległość. Dane termograficzne (poprzez port Ethernet) mogą być transmitowane  łączami Internetu. Projekt został opracowany przy użyciu najnowszych rozwiązań układowych w dziedzinie elektroniki.  Urządzenie o tak bogatych możliwościach sprzedawane jest w konkurencyjnej cenie.
Cechą wyróżniającą ofertę VIGO System S.A. jest to, iż jako jedyna firma w kraju produkuje i sprzedaje przenośne kamery termograficzne. Dzięki temu użytkownik ma do dyspozycji szybki serwis, wsparcie i doradztwo techniczne krajowego producenta. Ponieważ kamera została w 100% zaprojektowana przez nasz zespół jesteśmy w stanie szybko sprostać indywidualnym oczekiwaniom odbiorców dokonując modyfikacji kamery i oprogramowania w/g indywidualnych potrzeb.


Twórcy projektu:

prof. dr hab. Józef Piotrowski , mgr inż. Mirosław Brudnowski, mgr inż. Maciej Rzeczkowski, mgr inż. Marcin Ratajczyk, mgr inż. Tomasz Wódka
 

powrót | do góry | strona główna | mapa serwisu | kalendarium | regulamin serwisu | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości