- A A A+ |
Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Transition Technologies S.A.
Transition Technologies S.A.

 

Transition Technologies S.A.
ul. Pawia 55, 01-030 Warszawa
tel.: +48 22 331 80 20, fax: +48 22 331 80 30
e-mail: tt@tt.com.pl, www.tt.com.pl
Prezes Zarządu: dr inż. Konrad Świrski

Osoba do kontaktu:
mgr inż. Konrad Wojdan
Koordynator Produktu
tel.: +48 22 331 80 20
e-mail: K.Wojdan@tt.com.pl

 

OPTYMALIZATOR IMMUNOLOGICZNY (SILO)Opis projektu:


SILO (Stochastical Immunological Layer Optimizer) to oprogramowanie przeznaczone do projektowania i testowania przemysłowych układów regulacji oraz optymalizacji wielokryterialnej. SILO przeznaczone jest do bieżącej optymalizacji punktu pracy procesów przemysłowych. Dzięki modułowi SILO możliwa jest optymalizacja procesu produkcji jak np. poprawienie sprawności wytwarzania energii elektrycznej i ciepła na blokach energetycznych przy równoczesnym minimalizowaniu emisji szkodliwych NOx, CO i SO2.

SILO jest pierwszym na świecie rozwiązaniem, wykorzystującym mechanizmy układu odpornościowego, zastosowane do nadrzędnej regulacji procesów przemysłowych, w szczególności do optymalizacyjnej regulacji procesu spalania w kotle energetycznym. Wdrożenia systemu SILO stanowią pierwsze na świecie wdrożenia Sztucznego Systemu Immunologicznego do optymalizacji procesu technologicznego, w szczególności do optymalizacji procesu spalania w kotle energetycznym. System SILO jest nowatorskim pomysłem w dziedzinie optymalizującej regulacji procesów przemysłowych, ale stanowi także oryginalny wkład w teorię Sztucznych Systemów Immunologicznych.

System SILO może być stosowany do regulacji takich procesów, w których zmiana zakłóceń następuje szybko, ale rzadko lub w których zakłócenia zmieniają się w sposób ciągły, ale prędkość tych zmian jest dużo wolniejsza od dynamiki regulowanego obiektu. W zakładach przemysłowych spełniających ten warunek, system SILO stanowi dobrą w sensie ekonomicznym alternatywę dla regulatorów predykcyjnych MPC. SILO może być także wykorzystywane jako optymalizator technologii FGD (Flue Gas Desulfurization) , SCR (Selective Catalytic Reduction) and SNCR (Selective NON-Catalytic Reduction).

Dzięki SILO możliwa jest optymalizacja procesu produkcji jak np. poprawienie sprawności wytwarzania energii elektrycznej i ciepła na blokach energetycznych przy równoczesnym minimalizowaniu emisji szkodliwych NOx, CO i SO2. W dobie limitów emisji szkodliwych substancji nakładanych min. przez Unię Europejską, SILO ma ogromną szansę, aby stać się projektem cenionym, poszukiwanym i wykorzystywanym na skalę światową.

Orientacyjny poziom uzyskiwanych efektów ekonomicznych przez użytkownika SILO (warunki amerykańskie, elektrownie uczestniczące w handlu emisjami – tzn. zobowiązane do ograniczenia emisji w tzw. „NOx season”) dla bloku 450 MW to 150 000 – 450 000 USD rocznie.
 


Twórcy projektu:

dr Konrad Świrski
mgr inż. Konrad Wojdan
dr Grzegorz Jarmoszewicz
mgr inż. Tomasz Chomiak
dr Michał Warchoł
 
Więcej informacji o firmie w artykule "Innowacyjne sterowanie elektroniką"

powrót | do góry | strona główna | mapa serwisu | kalendarium | regulamin serwisu | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości