- A A A+ |
Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Zakłady Chemiczne Alwernia
Zakłady Chemiczne Alwernia

 

Grupa Kapitałowa „CIECH” S.A.
Zakłady Chemiczne „Alwernia” S.A.
ul. Karola Olszewskiego 25
32-566 Alwernia
tel.: +48 12 258 91 00
fax.: +48 12 283 21 88
alwernia@alwernia.com.pl
www.alwernia.com.pl

 

GRANULOWANY NAWOZOWY SIARCZAN MAGNEZU MagPlon®MgS

 
Granulowany siarczan magnezu MagPlon® MgS to nawóz o dużym znaczeniu dla wysokości i jakości plonów uzyskiwanych w rolnictwie i ogrodnictwie. Zawiera on w swoim składzie dwa makroelementy: magnez i siarkę, których ilość po przeliczeniu na MgO i SO3 rozpuszczalne w wodzie, wynosi odpowiednio 17% i 35%.
 
Unikalne zestawienie soli magnezowych o zróżnicowanej rozpuszczalności zapewnia szczególnie atrakcyjne cechy użytkowe wyrobu.
 
 Siedziba Zarządu Z.Ch. Alwernia S.A.
 
Innowacyjność:

Główny składnik w postaci siedmiowodnego siarczanu magnezu sprawia, że część nawozu w bardzo krótkim czasie ulega rozpuszczeniu, wnika do gleby i jest praktycznie natychmiast przyswajana przez korzenie roślin, co pozwala stosować nawóz w określonych momentach rozwoju, w których roślina potrzebuje najwięcej magnezu.
Zawartość związków magnezu słabo rozpuszczalnych oraz nierozpuszczalnych w wodzie, sprawia, że nawóz charakteryzuje się jednocześnie wydłużonym czasem działania  zapewniając zasilanie upraw w magnez na cały okres wegetacji w jednym zabiegu agrotechnicznym.
Nawóz zawiera ponadto inne rozpuszczalne w wodzie cenne makro-  i mikroelementy w bardzo korzystnym zestawieniu: azot całkowity (N) 2 %, 1,4% wapń (Ca), 28 ppm bor (B), 3,5 ppm miedź (Cu), 1,5 ppm żelazo (Fe), 1,5 ppm cynk (Zn).
 

 

Fragment instalacji produkcyjnej granulowanego siarczanu magnezu

 
Zastosowanie:

Składniki zawarte w nawozie wpływają na dobre ukorzenienie się roślin, lepszą przyswajalność azotu, wzrost zawartości białka w zbożach oraz  tłuszczu w roślinach oleistych.
Posiada on także przyjazną, granulowaną postać zapobiegającą pyleniu i umożliwiającą stosowanie przy wykorzystaniu sprzętu do aplikacji.
MagPlon® MgS spełnia wymagania dla nawozów WE, a  bezodpadowa, bezściekowa, niskoenergetyczna, oparta na wykorzystaniu produktów ubocznych technologia jego wytwarzania - wytyczne Najlepszych Dostępnych Technik (BAT).
 
Magplon (Granulowany siarczan magnezu)
 
Porównanie z aktualnym stanem techniki:

Siarczan magnezu MagPlon® MgS jest jedynym w skali Europy nawozem spełniającym wymagania  Rozp. (WE)  NR 2003/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 13.10.2003, łączącym w sobie jednocześnie cechy naturalnego jednowodnego siarczanu magnezu - kizerytu i otrzymywanego na drodze chemicznej krystalicznego MgSO4 x 7 H2O.
Pod względem chemicznym, najbardziej zbliżonym nawozem jest krystaliczny MgSO4 x 7 H2O, posiadający zdolność szybkiego uwalniania jonów magnezowych w środowisku wodnym, stąd głównie wykorzystywany jako składnik wodnych roztworów do fertygacji - dolistnego dokarmiania roślin oraz interwencyjnego nawożenia gleb.
MagPlon® MgS, nawóz o znacznie bogatszym składzie i szerszym wachlarzu możliwości stosowania, zapewnia roślinie magnez, siarkę i wiele innych makro i mikroelementów, w warunkach polowych, zarówno w dawkach uderzeniowych, jak i przez cały okres wegetacji.
MagPlon® MgS charakteryzuje się bardzo dobrą rozpuszczalnością głównego składnika i przyswajalnością makroelementów. Jego skład, wzbogacony o związki azotu (N), wapń (Ca), bor (B), miedź (Cu), żelazo (Fe), cynk (Zn), wpływa korzystniej na rozwój roślin i poprawia ich wartości użytkowe.
MagPlon® MgS daje możliwość zaaplikowania roślinom dużej dawki Mg w okresie wzmożonego zapotrzebowania na magnez.
Innowacyjny skład, działanie i sposób wytwarzania siarczanu magnezu MagPlon® MgS pozwala postrzegać ten nawóz jako produkt przyszłości.
Produkt ma szerokie zastosowanie, zarówno w uprawach polowych, jak i ogrodniczych.
 
 
Twórcy projektu:

mgr Wiesław Wantuch
 
Osoba do kontaktu:

mgr Janusz Cholewa
Samodzielny Specjalista w Dziale Rozwoju
tel.: +48 12 258 92 31,
fax.: +48 12 283 21 88
jcholewa@alwernia.com.pl
 

powrót | do góry | strona główna | mapa serwisu | kalendarium | regulamin serwisu | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości