Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Nowe trendy
Nowe trendy

Moc tkwiąca w społecznościach

Coraz więcej ludzi świadomie poszukuje synergii w relacjach człowieka z przyrodą. Postrzegając je jako jedną, spójną całość, podejmują wspólne przedsięwzięcia, przekładając idee na realne, łatwo dostępne, otwarte rozwiązania, produkty i działania. Jedną z takich inicjatyw jest Cohabitat – ruch społeczny, sieć ludzi, organizacji, przedsiębiorstw i instytucji, oparty o wzajemnie wspierające się zależności.

więcej...


Teczka Trendów

Na podstawie researchu i analizy rynku w co angażują się konsumenci, firma badawcza 4P research mix przygotowała raport „Teczka Trendów 2012” omawiający dokonujące się zmiany i najnowsze trendy konsumenckie. Wskazała tam 10 trendów, które mają lub będą miały znaczenie na polskim rynku.

więcej...


Finansowanie społecznościowe

Większość ludzi, którzy mają pomysł na biznes, staje przed problemem zdobycia kapitału na jego założenie lub rozwój. Zazwyczaj w pierwszej kolejności korzystamy z własnych oszczędności, a po ich wyczerpaniu wyruszamy z prośbą o kapitał do rodziny lub przyjaciół. Kolejnym krokiem jest zwrócenie się do banku lub funduszu pożyczkowego o kredyt lub pożyczkę. Równocześnie możemy starać się zainteresować naszym pomysłem fundusz Venture Capital lub Anioła Biznesu, jeżeli zdecydujemy się podzielić przyszłymi zyskami. Co jednak w sytuacji gdy przejdziemy całą powyższą ścieżkę a stan naszego konta nie zmienił się? Być może dobrym wyjście będzie zwrócenie się o kapitał do tzw. społeczności?

więcej...


Innowacje w zarządzaniu produktem

Tradycyjny model wprowadzania nowego produktu (NPD – new product development), w którym wyłącznie firma jest odpowiedzialna za pojawienie się idei nowego produktu i decydowanie, które z nich finalnie powinny zostać wprowadzone na rynek, jest coraz częściej kwestionowany zarówno przez teoretyków, jak i praktyków wdrażania innowacji w gospodarce. Tak zrodził się pomysł demokratyzowania innowacji poprzez umożliwienie klientom aktywnego udziału w ich projektowaniu, powstaniu i wdrażaniu nowych produktów.

więcej...


Nasze perspektywiczne branże

Potencjał rozwoju poszczególnych branż naszej gospodarki to wypadkowa kilku czynników: trendów globalnych, już posiadanego przez nas w danej dziedzinie potencjału i osiągnięć oraz tego, jak duży będzie w najbliższych latach popyt na rozwijanie określonej branży w naszym kraju. Sukces możemy odnieść nawet w tych obszarach gospodarki, w których dzisiaj jeszcze nie mamy przewag konkurencyjnych.

więcej...


Kolaboratywna konsumpcja. Nowy model biznesowy?

Nieustanny cykl nabywania przedmiotów, czyli masowa a następnie hiperkonsumpcja rozprzestrzenia się na cały świat przez cały XX wiek. Ludzie posiadają po to, aby posiadać, kupują po to, aby złapać dobrą okazję. System konsumpcji miał się świetnie aż do momentu pojawienia się kryzysu gospodarczego w 2008 roku. Od tego czasu coraz głośniej słychać o potrzebie zmiany, wprowadzeniu alternatywnej metody funkcjonowania kapitalizmu.

więcej...


Co nas czeka w 2012 roku?

Co przyniesie 2012 rok w obrębie innowacji i nowoczesnych technologii? Charlie O’Donnell z Bussiness Insider zwraca uwagę na obszary, które mogą wzbudzić zainteresowanie inwestorów w Stanach Zjednoczonych. Jak podkreśla, w zbliżającym się roku na topie mają być między innymi media społecznościowe, innowacje w płatnościach elektronicznych oraz design.

więcej...


Jakie będą innowacje za 10 lat?

Koncentracja firm na nowych obszarach biznesowych będzie się szybko zwiększać. Tak wynika z badań, które przeprowadziła jedna z większych firm konsultingowych na świecie: Arthur D. Little. Badanie zrealizowano wśród kadry zarządzającej wysokiego szczebla, pracującej na stanowiskach związanych z nowymi technologiami i innowacjami. Badanie dotyczyło nowych tendencji w zakresie zarządzania innowacjami w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Autorami raportu "The Future of Innovation Management: The Next 10 Years" są: Rick Eagar, Frederik van Oene, Charles Boulton, Daniel Roos i Cindy Dekeyser

więcej...


powrót | do góry | strona główna | mapa serwisu | kalendarium | regulamin serwisu | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości