Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Przemysły kreatywne
Przemysły kreatywne

Wybierz się ze Starterem w podróż BIZNESklasą!

W dniach 18-24 listopada Gdański Starter pełen będzie wydarzeń skierowanych do przedsiębiorców i osób z branż kreatywnych. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości wszystkich zainteresowanych czekać będzie podróż pełna inspiracji, kreatywności i wiedzy.

więcej...


„GAMES INVEST KRAKÓW 2013” - wiodąca konferencja dotycząca inwestowania w branżę gier komputerowych

„GAMES INVEST KRAKÓW 2013”, konferencja poświęcona inwestowaniu w branżę gier komputerowych, wycenie wartości przedsiębiorstw w branży gier, sposobom finansowania nowych projektów oraz różnego rodzaju możliwościami wsparcia gier przez fundusze publiczne odbędzie się 6 listopada w Krakowie.

więcej...


Łódź - centrum gier. Jak sfinansować przemysł „growy”

Gratka dla miłośników, twórców i pasjonatów gier: 25-27 października odbędą się w Łodzi dwa wydarzenia poświęcone trendom w branży projektowania gier oraz sposobom ich finansowania: Łódź Game Summit i trzecia edycja Grakademii. Podczas obu wydarzeń będzie można także posłuchać wykładów łódzkiego Funduszu StartMoney.

więcej...


Sztuka współpracy sektora kreatywnego

Płaszczyzny współpracy i perspektywy funkcjonowania Partnerstwa na rzecz rozwoju polskiego sektora kreatywnego będą tematem konferencji „Sztuka współpracy”, która odbędzie się 25 października w ramach projektu Creative Poland. Podczas spotkania zostanie również podpisana Umowa Partnerstwa na rzecz rozwoju polskiego sektora kreatywnego.

więcej...


CREATIVE CAMP. Warsztat dla klastrów i inicjatyw klastrowych

Miasto Stołeczne Warszawa zaprasza na sesję networkingową i warsztat poświęcony współpracy klastrowej i idei sieciowania, które odbędą się w dniu 13 września 2013 r. w godzinach 9.00.-17.00. w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie.

więcej...


Warszawski Miesiąc Kreatywnych

Warszawski Miesiąc Kreatywnych to inicjatywa obejmująca szereg działań prowadzonych przez Miasto st. Warszawa na rzecz rozwoju tutejszego sektora kreatywnego. Przez cały wrzesień odbywać się będą spotkania sieciujące, panele dyskusyjne, debaty i warsztaty tematyczne dedykowane kreatywności.

więcej...


Creative Mikser 8 i Food Design

Miasto Stołeczne Warszawa oraz British Council zapraszają przedsiębiorców sektora kreatywnego na spotkanie w ramach projektu “Creative Mikser”. Spotkanie odbędzie się 13 września w Soho Factory w Warszawie.

więcej...


Jak kreatywnie promować miasto i region we współpracy z lokalnymi artystami i twórcami

27 sierpnia 2013 r. w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie odbędą się warsztaty z zakresu tworzenia i wdrażania planów promocji miast i regionów we współpracy z lokalnymi twórcami.

więcej...


7. edycja „COLLECTIVE DESIGN”. Spotkajmy się w sercu Gdańska: 15-25 sierpnia 2013

Gdański Starter zaprasza twórców związanych z szeroko pojętym designem do wzięcia udziału w 7. edycji projektu "Collective Design". Jest to inicjatywa stworzona z myślą o promocji utalentowanych projektantów i prezentacji ich unikatowych wyrobów szerokiemu gronu odbiorców.

więcej...


@Diversity - konkurs na pomysł: Jak kultura może korzystać z technologii informacyjno-komunikacyjnych?

W ramach konkursu organizowanego przez Komisję Europejską poszukiwane są innowacyjne pomysły w zakresie zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w kulturze i sektorach kreatywnych. Wyłonione pomysły posłużą jako modele biznesowe do kształtowania przyszłości europejskich sektorów kreatywnych.

więcej...


Wsparcie branży kreatywnej: różnorodność i przystępność

W gdańskim Starterze zakończono kolejną edycję GO CREATIVE. Binzes na Start. Jednocześnie do 17 czerwca przedłużono termin zgłoszeń do polskiego etapu międzynarodowego konkursu CREATIVE BUSINESS CUP dla przedsiębiorców branży kreatywnej: design, architektura, produkcja treści (np. gry komputerowe), reklama, książki i prasa, muzyka, filmy, sztuka i rzemiosło, radio i TV, parki rozrywki czy gastronomia.

więcej...


Bądź wśród najlepszych – znajdź się w Wielkim Katalogu Kreatywnych!

Jesteś kreatywny? Pracujesz jako freelancer, bądź masz już własną firmę? Szukasz narzędzi promocji i dróg dotarcia do potencjalnych klientów? Jeśli tak - zgłoś swoją ofertę do Wielkiego Katalogu Kreatywnych!

więcej...


Możliwości i zasady współpracy sektora kreatywnego z przedstawicielami samorządów

11 czerwca br. w Warszawie odbędzie się spotkanie na temat potencjału sektora kreatywnego, w skład którego wchodzą artyści, twórcy, projektanci, architekci, etc., na terenie województwa mazowieckiego oraz możliwości współdziałania z lokalnymi samorządami.

więcej...


Festiwal Przemysłów Kreatywnych trwa!

Festiwal Przemysłów Kreatywnych to pierwsza tego typu impreza w Elblągu, która łączy szereg różnorodnych wydarzeń: happeningi, wystawy, warsztaty i targi, które mają na celu pobudzenie mieszkańców miasta do szeroko rozumianych działań kreatywnych. Festiwal potrwa do 6 lipca 2013r.

więcej...


Doradztwo i szkolenia dla przemysłu kreatywnego

Przedstawiciele przemysłów kreatywnych mogą korzystać z kompleksowej, profesjonalnej pomocy w sprawach związanych z założeniem i skutecznym prowadzeniem działalności gospodarczej. Bezpłatne usługi doradcze z zakresu prawa, księgowości, zarządzania i marketingu świadczone są dla osób prowadzących lub planujących prowadzenie działalności w sektorze kreatywnym. Dostępne są także szkolenia e-learningowe.

więcej...


Partnerstwo Creative Poland

Polski sektor kreatywny rozwija się dynamicznie, dzieje się to jednak w rozproszeniu zarówno na poziomie regionów, branż jak i firm, które na własną rękę zdobywają nowe rynki i nowe doświadczenia. Co by się jednak stało gdyby sektor kreatywny zintegrować?

więcej...


Przemysły kreatywne 2.0.12

Sektor kultury i przemysłów kreatywnych wskazywany jest jako jedno z fundamentalnych ogniw dynamizujących procesy gospodarcze na całym świecie. Potwierdzają to liczne dokumenty krajowe i europejskie, analizujące sytuację gospodarki. Publikacja „Przemysły kreatywne 2.0.12” wydana w ramach projektu „Kultura naszym biznesem” przez Fundację Rozwoju Kina pokazuje potencjał sektora, innowacyjne sposoby realizacji przedsięwzięć oraz możliwości współpracy.

więcej...


Konkurs CREATIVE BUSINESS CUP po raz pierwszy w Polsce

Creative Business Cup to międzynarodowy konkurs dla doświadczonych przedsiębiorców branży kreatywnej. Organizatorem konkursu jest duńskie Centrum Kultury i Ekonomii Doświadczeń (Center for Cultural and Experience Economy). Jest to największy konkurs dla kreatywnych przedsiębiorców w Europie. W tym roku wśród krajów biorących udział w konkursie po raz pierwszy znalazła się Polska.

więcej...


Rola przemysłu kreatywnego w rozwoju gospodarczym kraju - walor współpracy międzysektorowej

26 marca 2013 r. odbędzie się konferencja inicjująca ideę CREATIVE POLAND oraz Partnerstwo na rzecz Rozwoju Polskiego Przemysłu Kreatywnego. Konferencja „Rola przemysłu kreatywnego w rozwoju gospodarczym kraju - walor współpracy międzysektorowej” ma na celu podjęcie dyskusji o sytuacji polskiego sektora kreatywnego i wypracowanie postulatów na rzecz jego rozwoju.

więcej...


Gliwice Fabryką Kreatywności - klaster sektorów kreatywnych na Śląsku

Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży rozpoczęło w styczniu 2013 roku realizację projektu pn. Utworzenie klastra przemysłów kreatywnych i kulturalnych „Made in Śląsk”.  Celem projektu jest uczynienie z miasta Gliwice centrum Fabryka Kreatywności.

więcej...


Znajdź niszę – wspieranie przemysłów kreatywnych

Bezpłatne seminaria praktyczne w ramach projektu „Znajdź niszę – wspieranie przemysłów kreatywnych” skierowane są do wszystkich przedsiębiorczych i aktywnych osób z terenu województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, które planują podjąć lub już prowadzą własną działalność gospodarczą w szeroko pojętej branży kreatywnej.

więcej...


Kreatywność – tlen dla miast

Gdańsk bierze udział w projekcie Creative Cities. Promuje nowoczesny design w kamienicy na Długim Targu – miejscu tłumnie odwiedzanym przez turystów. Oprócz tego, organizowane są dla przedsiębiorców wyjazdy studyjne do Szwecji oraz warsztaty z prawa autorskiego.

 więcej...


Europejskie Centrum Gier – klaster w przemyśle przyszłości

Gry wideo to szybko rozwijający się biznes. Gra w nie już 1/3 Europejczyków (dane ISFE – Interactive Software Federation Of Europe), a dobra gra potrafi przynieść producentowi przychody większe niż kinowy hit. Według szacunków dr hab. Pawła Węgrzyna z Uniwersytetu Jagiellońskiego, biznes ten na całym świecie generuje już ok. 70 mld dol. przychodów rocznie. Klaster Europejskie Centrum Gier stawia sobie za cel rozwój przemysłu gier w Małopolsce. Czy uda się zrealizować to ambitne zadanie?

więcej...


Mobilizacja branż kreatywnych w Europie!

W dniach 27-28 lutego 2012 r. w Mediolanie oficjalnie rozpoczęto pilotażowy projekt na rzecz branż kreatywnych w Europie pn. „Europejski Sojusz Sektora Kreatywnego” (European Creative Industries Alliance – ECIA). W spotkaniu uczestniczyło blisko 300 osób, w tym przedstawiciele 28 organizacji partnerskich – pierwszych uczestników międzysektorowej inicjatywy.

więcej...


Art.Inkubator pomoże przemysłom kreatywnym

Przemysły kreatywne w Łodzi wkrótce będą miały kolejne miejsce, w którym otrzymają profesjonalne wsparcie biznesowe. Ruszył właśnie remont zabytkowych fabryk Scheiblera przy ulicy Tymienieckiego w Łodzi. W ich murach ma powstać infrastruktura Art. Inkubatora. Będzie to pierwszy Inkubator w Polsce wyspecjalizowany we wsparciu przemysłów kreatywnych.

więcej...


Festiwal Przemysłów Kreatywnych

Przemysły kreatywne to szansa na sukces zawodowy i znalezienie swojego miejsca na rynku pracy dla wielu młodych ludzi z pomysłami. W Elblągu w 2013 roku odbędzie się Festiwal Przemysłów Kreatywnych, który ma zainspirować młodych ludzi do rozwijania swoich talentów. W Fabryce Kreatywności, bo tak roboczo nazywa się projekt, ma się znaleźć miejsce także dla bardziej doświadczonych przedstawicieli biznesu.

więcej...


Przemysł kreatywny w Łodzi

Zdaniem „Gazety Wyborczej”, w historycznej stolicy polskiego włókiennictwa i filmu przemysły kreatywne muszą sobie radzić same, bo miasto nie ma pomysłu na realizację strategii. Trudno jednak zgodzić się z taką tezą, bowiem Łódź jak mało które miasto stawia na promocję i rozwój innowacji.

więcej...


Kreatywna Europa

Komisja Europejska zamierza kompleksowo stymulować rozwój sektora kulturalnego i kreatywnego w Unii Europejskiej w nowym okresie programowania. O tym, że to ważna sfera życia społecznego Europejczyków świadczy zapowiedź utworzenia nowego programu „Kreatywna Europa”, który w swoim budżecie przeznaczy środki na wsparcie artystów, filmowców oraz organizacji kulturalnych.

więcej...


Multiklaster współpracy

Ponad 60 firm zaangażowanych we współpracę i liczne projekty realizowane razem z uczelniami z Polski i świata to cechy rozpoznawcze Multiklastra. Zrzeszając firmy działające w obszarze przemysłu kreatywnego, klaster przyczynia się do rozwoju wyjątkowo perspektywicznego sektora, a tym samym – do szybszego budowania w Polsce innowacyjnej gospodarki.

więcej...


Przemysł kreatywny szansą Polski?

Polska nie jest co prawda liderem innowacji w Europie i jeszcze długo nie będzie, ale są obszary, w których mamy szansę na dynamiczny rozwój. Jak wynika z raportu Deutsche Bank Research przyszłością naszej gospodarki może być sektor kreatywny. Czy wykorzystamy szansę?

więcej...powrót | do góry | strona główna | mapa serwisu | kalendarium | regulamin serwisu | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości