Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Wzornictwo / design
Wzornictwo / design

Design... do usług! Jak zacząć projektowanie usług?

W dniach 12 - 13 grudnia w Katowicach odbędzie się pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja poświęcona service design "Design… do usług! Jak zacząć projektowanie usług?" Konferencja adresowana jest do projektantów, przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji publicznych zainteresowanych rozwojem usług w firmach, e-usługach, sektorze ochrony zdrowia, edukacji i instytucjach publicznych.

więcej...


Prawne aspekty współpracy projektanta i przedsiębiorcy

Jak zawierać korzystne dla obu stron umowy o współpracy, kto jest właścicielem projektu i jak ustrzec się przed plagiatem, to tematy seminariów adresowanych do przedsiębiorców i projektantów, które odbędą się 3 grudnia w Warszawie.

więcej...


Znamy laureatów 20. edycji konkursu Dobry Wzór!

Lokomotywa multisystemowa, kasa fiskalna, kolorowa drukarka 3D czy objazdowe kino to tylko niektóre z najlepiej zaprojektowanych produktów i usług na polskim rynku! Finalistów i laureatów konkursu można obejrzeć od 25 października do 8 grudnia na pokonkursowej wystawie Dobry Wzór 2013.

więcej...


Design EntrepreneurSHIP

Centrum Designu Gdynia rozpoczęło nabór do 3. (ostatniej) edycji projektu Design EntrepreneurSHIP, którego celem jest integracja i edukacja studentów, absolwentów oraz młodych przedsiębiorców w zakresie zarządzania designem, czyli wzornictwem przemysłowym.

więcej...


ŁÓDŹ DESIGN FESTIWAL

W dniach 17 – 27 października 2013 r. w Łodzi odbędzie się 7. edycja Łódź Design Festival. Tegoroczne wydarzenie organizowane jest pod hasłem "It's all about humanity". Organizatorzy skupili się wokół trzech głównych bloków, które są rozwinięciem hasła przewodniego: Zamieszkanie, Empatia oraz Spożywanie.

więcej...


Konkurs „Innowacyjna Osłona Okienna”

Rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu wzornictwa przemysłowego „Innowacyjna Osłona Okienna”, której partnerem została platforma crowdsourcingowa Sprinet.pl stworzona m. in. dla innowacyjnych firm, które są otwarte na współpracę z młodymi specjalistami lub kreatywnymi klientami. Zadaniem uczestników jest stworzenie projektu, który wyróżniać będzie oryginalność konstrukcji, ciekawy design oraz możliwości produkcyjne.

więcej...


Polskie Red Doty

W dniach 5-27 października 2013 r. w Muzeum Miasta Łodzi z inicjatywy Urzędu Patentowego RP zostanie zaprezentowana wystawa zatytułowana Polskie Red Doty. Ekspozycja, która zostanie przedstawiona w ramach Łódź Design Festival, obejmuje prace polskich projektantów, docenione i wyróżnione prestiżową, międzynarodową nagrodą Red Dot Design Award.

więcej...


Zaczynamy doceniać siłę kreatywności

We wtorek, 24 września 2013 r. zakończyły się pierwsze Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności 2013. Wydarzenie skupiające środowiska kreatywne i biznesowe pokazało, że coraz więcej firm zauważa potencjał drzemiący w młodych ludziach, którzy na co dzień zajmują się twórczością i designem. Rzeczywistość młodych twórców na współczesnym rynku pracy została omówiona podczas debaty, która odbyła się na zakończenie MDTDI.

więcej...


TOP DESIGN award – projektowanie, które sprzedaje

Ruszyła szósta edycja konkursu TOP DESIGN award towarzyszącego wydarzeniu arena DESIGN. Celem konkursu jest wyróżnienie firm, które stawiają na współpracę z projektantem. O statuetkę TOP DESIGN walczyć mogą jednak zarówno producenci jak i autorzy projektów. Produkty wyróżniające się doskonałym wzornictwem, odpowiadające na potrzeby współczesnego rynku można zgłaszać do 30 listopada 2013 r.

więcej...


Design kołem napędowym biznesu

Czy warto inwestować w design? Czy dobre wzornictwo przekłada się na sukces produktu lub usługi? W jaki sposób dzięki nowoczesnemu designowi firma może wyróżnić się na tle konkurencji? Odpowiedzi na powyższe i inne pytania udzielą przedsiębiorcy, projektanci oraz designerzy podczas pierwszych Mazowieckich Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności 2013 organizowanych w Warszawie oraz pięciu miastach województwa mazowieckiego.

więcej...


Polsko-Niemieckie Warsztaty Innowacji

International Design Center (IDZ) z Berlina oraz Miasto Stołeczne Warszawa zapraszają duże i średnie przedsiębiorstwa do udziału w Polsko-Niemieckich Warsztatach Innowacji „DROGA DO ROZWOJU”. Uczestnicy będą mogli nabyć wartościową wiedzę z zakresu podnoszenia konkurencyjności przez design.

więcej...


Dlaczego firmy nie chcą inwestować w polski design?

Polski design, znany i ceniony za granicą, wciąż pozostaje niedoceniony na ojczystym rynku. Dlaczego tak się dzieje? 10 września, podczas targów Interiors&Design Warsaw 2013, odbędzie się debata na temat barier jakie stoją pomiędzy polskimi przedsiębiorcami a rodzimymi designerami.

więcej...


Śląskie produkty z sukcesami - Dobry Wzór 2013

Wyprodukowana przez firmę Budotechnika z Pilchowic toaleta publiczna WC TOP GRANIT BLACK została finalistą ogólnopolskiego Konkursu Dobry Wzór 2013 na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Czy powtórzy sukces ubiegłorocznego laureata z województwa śląskiego, czyli lotniskowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego firmy Wawrzaszek ISS Sp. z o.o. z Bielska Białej okaże się podczas uroczystej gali konkursu, która odbędzie się 24 października 2013 r. w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

więcej...


WAWA Design Festiwal startuje!

6-15 września 2013 r. w Soho Factory w Warszawie odbędzie się WAWA Design Festiwal 2013 - pierwszy warszawski festiwal designu. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest CZŁOWIEK. W ramach imprezy codziennie, przez 10 dni, będzie można obejrzeć szereg projektów, wziąć udział w warsztatach, debatach i pokazach filmowych.

więcej,,,


Design Management Europe Award 2013

Rozpoczęto nabór do 7 edycji Design Management Europe Award, konkursu wyróżniającego firmy i organizacje za doskonałość w zarządzaniu dizajnem. O nagrodę mogą ubiegać się firmy i organizacje publiczne niezależnie od wielkości i reprezentowanego sektora. Zgłoszenia można przesyłac do 30 września 2013r.

więcej...


Ćmielów Design Studio

Ceramiczne obiekty użytkowe zaprojektowane przy wykorzystaniu narzędzi produkcji przemysłowej najstarszej fabryki porcelany w Polsce - Zakładów Porcelany "Ćmielów”można oglądać od 26 lipca do 8 sierpnia w Concordia Design w Poznaniu. Wystawa przygotowana została w ramach projektu edukacyjnego Art Food realizowanego przez Ćmielów Design Studio.

więcej...


"Design Management – zarządzanie rozwojem nowego produktu"

Rozpoczęła się rekrutacja na VI edycję studiów podyplomowych "Design Management – zarządzanie rozwojem nowego produktu" organizowanych przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego i Szkołę Główną Handlową. Zarządzanie wzornictwem to zarządzanie procesami projektowymi, wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań oraz nowych produktów na rynek. To także tworzenie strategii biznesowych w oparciu o wzornictwo.

więcej...


Design... do usług! w przedsiębiorstwach

Trzy zespoły projektowe oraz trzy firmy współpracowały przez cztery miesiące, by wspólnie zaprojektować usługę jak najlepiej służącą klientom. Teraz można się z nimi zapoznać. 25 czerwca w Zamku Cieszyn odbędą się prezentacje i dyskusja na temat projektowania usług w polskich firmach.

więcej...


Festiwal Gdynia Design Days 2013

Od 5 do 14 lipca Gdynia po raz kolejny zamieni się w letnią stolicę designu. Tegoroczna, szósta edycja festiwalu odbywać będzie się pod hasłem ‘NA STYKU’, które nawiązuje do przenikania kulturowego, czasowego, geograficznego. Program będzie obfitował w nowatorskie wystawy, twórcze warsztaty, spotkania z najlepszymi polskimi projektantami oraz liczne wydarzenia towarzyszące realizowane przez środowisko kreatywne z całej Polski.

więcej...


Konkurs Young Design 2013 rozstrzygnięty!

12 czerwca 2013 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała laureatkę 6. edycji konkursu Young Design. Jest nią Sabina Kamińska z Lublina, absolwentka wydziału Architektury Wnętrz krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem.

więcej...


Young Design 2013 – znamy finalistów!

W tegorocznej, szóstej edycji konkursu, do walki o stypendium im. Wandy Telakowskiej stanęło 46 osób. Spośród nich jury pierwszego etapu wybrało dziesięciu finalistów, którzy zaprezentują siebie i swoje portfolio przed Kapitułą Biznesową w dniu 12 czerwca. Wtedy poznamy laureata Young Design 2013.

więcej...


Polskie Red Doty

W dniach 28-31 maja 2013 r. w siedzibie Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) w Genewie zostanie zaprezentowana wystawa zatytułowana „Polskie Red Doty”, której kuratorem jest prof. Czesława Frejlich z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ekspozycja obejmuje prace wybitnych polskich projektantów, docenione i wyróżnione prestiżową, międzynarodową nagrodą „Red Dot Award”.

więcej...


3 Polaków w 3. etapie Electrolux Design Lab!

Trójka Polaków przeszła do 3. etapu międzynarodowego konkursu Electrolux Design Lab. Razem z 54 innymi, młodymi projektami z całego świata walczą dalej o główną nagrodę – 5000 euro oraz płatny, półroczny staż. Kolejne etapy to: półfinał (czerwiec/ lipiec), do którego przejdzie 20 osób i 8-osobowy finał. W październiku, podczas uroczystej gali zostanie wyłoniony zwycięzca Electrolux Design Lab 2013.

więcej...


Design by… - konkurs inspirowany tożsamością regionalną

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprasza projektantów, dla których ważne są kultura, dziedzictwo i tradycja do udziału w międzynarodowym konkursie „design by…” na produkt inspirowany tożsamością regionalną.

więcej...


Światowe targi designu – i Saloni 2013 w Mediolanie

9 kwietnia rozpoczną się największe i najbardziej prestiżowe targi dedykowane wzornictwu przemysłowemu iSaloni. Hasłem przewodnim Saloni 2013 jest Innowacja. Organizowane od 52 lat wydarzenie Salone Internazionale del Mobile to miejsce spotkań profesjonalistów przemysłu meblarskiego.
 
 

Konkurs Śląska Rzecz

Już po raz ósmy Zamek Cieszyn, przy wsparciu Design Silesia, organizuje konkurs "Śląska Rzecz" – regionalny konkurs designu w Polsce, wyróżniający projektantów i projektantki, przedsiębiorstwa, samorządy, instytucje kultury z terenu Śląska, których produkty, projekty graficzne i usługi zostały wdrożone w 2012 roku. Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy dzięki współpracy z projektantami kreują nową jakość produktów i usług na Śląsku. 

więcej...


Design szansą dla przedsiębiorców

O roli dizajnu w działalności przedsiębiorstw oraz zależnościach między wzornictwem przemysłowym a sukcesem rynkowym dyskutowali uczestnicy konferencji „Design szansą dla MSP”, która w dniach 21-22 marca odbyła się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

więcej...


Design niewidoczny dla konsumenta

Pojęcie „design” jest wciąż w Polsce niezrozumiałe i źle odbierane. Często nie kojarzy się z zawodem, ale z powierzchownym stylem życia. Pomówmy więc o „projektowaniu” i podejściu przedsiębiorstw do projektowania.

więcej...


Design pomaga!

Manifest Designu „Design pomaga!” to inicjatywa Zamku Cieszyn, której celem jest zwrócenie uwagi Polaków na możliwości, jakie daje design dla poprawy jakości życia i pobudzania wzrostu gospodarczego.

więcej...


Znamy produkty nominowane w tegorocznym konkursie TOP DESIGN award 2013

Jury 5. edycji konkursu TOP DESIGN award wybrało dziś 20 produktów, które wezmą udział w jego finałowym etapie. Wystawę nominowanych prac można będzie obejrzeć w ramach wydarzenia arena DESIGN 2013, które odbędzie się w dniach 5-8 marca 2013 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

więcej...


Electrolux Design Lab 2013 – miejskie życie inspiracją dla tworzenia urządzeń przyszłości

W międzynarodowym konkursie Electrolux Design Lab powstały już m.in. takie innowacyjne pomysły, jak: przenośna pralka, Portable Spot Cleaner czy indukcyjny mikropodgrzewacz Snail. W zeszłym roku, po raz pierwszy w historii, Electrolux Design Lab wygrał Polak, Jan Ankiersztajn autor projektu Aeroball. 

więcej...


Wzorowe Podkarpackie 2012 - wyniki konkursu

Ogłoszone zostały wyniki pierwszej edycji konkursu WZOROWE PODKARPACKIE 2012. Celem konkursu jest wyróżnienie firm stosujących rozwiązania z zakresu wzornictwa przemysłowego w praktyce gospodarczej. Przyznany tytuł ma służyć promocji podkarpackich produktów łączących innowacyjność, kreatywność i technologię.

więcej...


Design i promocja w Chinach

Polscy projektanci w Chinach mają realną szansę na zdobycie części chińskiego rynku, bowiem korzystają z rękojmi powszechnie znanej marki. Dlatego też w przyszłym roku w Chinach zorganizowane będą dla nich dwa specjalne wydarzenia, które mają duże poparcie z chińskiej strony.

więcej...


Design lokalnie i globalnie

W elbląskiej Galerii EL zaprezentowano wystawę ukazującą dokonania tamtejszych designerów. Prezentacja o nazwie „designEL”, przyciągnęła ponad 1000 zwiedzających i zwróciła uwagę na wzornictwo jako silną stronę miasta i firm działających w nim. A jest się czym pochwalić, bo projekty są nietypowe i zaawansowane.

więcej...


Design skrojony na miarę

Pomimo wakacji Śląski Klaster Dizajnu nie zwalnia tempa pracy. Właśnie dołączył do międzynarodowego projektu „Comfort in Living”, którego celem jest zaprojektowanie innowacyjnych rozwiązań w odpowiedzi na potrzeby osób starszych.

więcej...


90 Dobrych Wzorów

Instytut Wzornictwa Przemysłowego już po raz 19. organizuje konkurs „Dobry Wzór”, w którym wyłania najlepiej zaprojektowane produkty i usługi obecne na naszym rynku. W tym roku do rywalizacji stanęła rekordowa ilość zgłoszeń. Spośród 187 do finału przeszło 90, które następnie powalczą o nagrody w czterech kategoriach.

więcej...


Zaskakująca twarz Śląska

Poprawiają jakość przestrzeni publicznej, z sukcesem konkurują na międzynarodowych rynkach, ułatwiają i ubarwiają codzienne życie. To nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Śląska Rzecz” produkty, projekty graficzne i – wybierane po raz pierwszy – usługi. – Na Śląsku istnieje coraz więcej innowacyjnych firm, które swój rozwój i umacnianie pozycji osiągają poprzez inwestowanie w dizajn oraz kreowanie nowej jakości wyrobów. Taka strategia pozwala firmom na dotarcie do coraz bardziej wymagających klientów, pozyskanie nowych rynków oraz efektywną promocję – komentuje Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn, który jest organizatorem już siódmej edycji konkursu.

więcej...


PESA – innowacje na szynach

PESA Bydgoszcz SA to przedsiębiorstwo, które w zaledwie dekadę z zakładów remontujących wagony i lokomotywy przekształciło się w firmę produkującą własne pojazdy szynowe, która znajduje klientów nawet na tak wymagających rynkach jak niemiecki czy włoski. Firma projektuje własne szynobusy, elektryczne zespoły trakcyjne, tramwaje a ostatnio także opracowuje projekt lokomotywy. Duże znaczenie przykłada do designu - otrzymała m. in. nagrodę IWP "Dobry wzór". O tym, czym dla PESA jest innowacyjność, jakie produkty firmy są najbardziej zaawansowane technologicznie i o doświadczeniach eksportowych do innych państw – w wywiadzie z prezesem i założycielem PESA Tomaszem Zaboklickim.

więcej...


Wielkopolscy designerzy ruszają w świat

Wyjazd na targi do Mediolanu nie tylko prezentacja wielkopolskich zdolnych projektantów, ale także konsekwencja przyjętej przez region strategii – zapewnia w wywiadzie dla „Głosu Wielkopolskiego” Leszek Wojtasiak, marszałek województwa. Poznań już dawno okrzyknięto bowiem stolicą polskiego designu nie tylko przez największe branżowe wydarzenia, które odbywają się właśnie tu, ale także z powodu liczby studentów wzornictwa, których w stolicy Wielkopolski jest znacznie więcej niż w innych rejonach Polski.

więcej...


Tożsamość regionalna i design

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprasza studentów i absolwentów uczelni wyższych do wzięcia udziału w konkursie „design by...”, którego celem jest promowanie wzornictwa inspirowanego tożsamością regionalną. Udział w konkursie mogą wziąć również osoby z innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

więcej...


Design, biznes i nauka

Kielecki Park Technologiczny (KPT) wspiera innowacyjny biznes przez zachęcanie przedsiębiorców do korzystania z wiedzy specjalistów w zakresie wzornictwa. W związku z tym już teraz zawiązał się alians przedsiębiorstw i uczelni, które to wspólnie realizować będą założone cele. Jak informuje portal gazeta.pl, pomóc ma w tym działalność klastra LABDESIGN.

więcej...


E-usługi bez innowacji?

Możliwość otrzymania dotacji na e-biznes przyspieszyła rozwój e-usług w Polsce. Rozwój tego sektora przebiega w sposób spontaniczny, a podmioty świadczące usługi drogą internetową korzystają głównie z nowych rozwiązań cyfrowych i pomysłów zagranicznych. Instytut Wzornictwa Przemysłowego zachęca, by przyjrzeć się bliżej e-usługom i ustalić spójną strategię promocji poprzez wzornictwo.

więcej...


Concordia Design w centrum Poznania

Po wielu miesiącach remontu starej drukarni znajdującej się w stolicy Wielkopolski, swoją działalność rozpoczęło w niej centrum designu Concordia Design. Nowy obiekt ma nie tylko skupiać projektantów, artystów i odbiorców sztuki użytkowej, ale przede wszystkim zapoczątkować modę na wzornictwo w Poznaniu.

więcej...


Wzornictwo przemysłowe – jak to się robi w Polsce?

Film „Wartość dodana. Światowe wzornictwo z Polski” prezentuje nowoczesny proces powstawania nowego produktu oraz korzyści, jakie daje przedsiębiorstwu współpraca z projektantami i stosowanie wzornictwa. Odpowiada na pytanie, co to jest wzornictwo i uzmysławia widzowi, że składają się na nie estetyka, cena, jakość i funkcjonalność, (najważniejsze dla klienta), wiedza, umiejętności i tradycja (istotne dla projektanta), a także możliwości technologiczne, cena i możliwość sprzedaży (ważne dla producenta).

więcej...


Internetowa Biblioteka Wzornictwa dostępna na zsz.com.pl

Internetowa Biblioteka Wzornictwa to zbiór publikacji, artykułów, fotografii, prezentacji multimedialnych dotyczących design dostępny bezpłatnie na portalu zsz.com.pl. Zbiory przydadzą się nie tylko studentom ale też przedstawicielom branż kreatywnych, menedżerom produktów, ekspertom oraz wszystkim miłośnikom wzornictwa.

więcej...


Pierwszy serial który nigdy nie zejdzie z ekranu!

Film adresowany do przedstawicieli firm i projektantów, który w interesujący sposób pokazuje proces zarządzania wzornictwem. Edukacyjna formuła poszczególnych odcinków, odesłanie do konkretnych studiów przypadków, słownika projektantów polskich i platformy e-learningowej pokazują, jak różni odbiorcy i w jakim zakresie mogą korzystać ze współpracy z projektantami.
 
 

Wzornictwo daje przewagę w biznesie

Steve Jobs dokonał rewolucji w komunikacji, bo jako pierwszy docenił równorzędną wagę wzornictwa przemysłowego i technologii ukrytej w urządzeniach produkowanych przez Apple. Powoli (i pewnie też w jakimś stopniu dzięki Jobsowi) znaczenie dizajnu przebija się do świadomości polskich przedsiębiorców, coraz częściej przynosząc im sukcesy marketingowe i finansowe.

więcej...


Design in Poland – Transition to Modernity

W Centrum Konferencyjnym Światowej Organizacji Własności Intelektualnej w Genewie odbył się uroczysty wernisaż wystawy pt. „Design in Poland – Transition to Modernity”. Wystawa ma na celu promowanie osiągnięć najlepszych polskich projektantów wzornictwa przemysłowego.

więcej...


IWP: Piękno na co dzień i dla wszystkich

Nawet najbardziej innowacyjny produkt to za mało, by klienci spośród wielu innych wybrali właśnie nasz. Wzornictwo, niegdyś uznawane przez polskich przedsiębiorców za fanaberię, dziś staje się niezbędne do przetrwania na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Przestało być tylko sztuką, a coraz częściej staje się biznesem. Jako jeden ze strategicznych kierunków rozwoju polskiej gospodarki, design może liczyć na znaczne wsparcie finansowe m.in. z budżetu Unii Europejskiej. Dzięki zastrzykowi unijnych pieniędzy skrzydła mógł rozwinąć także Instytut Wzornictwa Przemysłowego, jedyne przedsiębiorstwo o statusie jednostki naukowej w Polsce.

więcej...


Polski design bliżej biznesu

Polscy designerzy w zeszłym roku wyprzedzili – pod względem przychodów generowanych przez zatrudniające je firmy – designerów z Holandii, Hiszpanii czy Szwecji. Osiągają one ok. 4 mld dolarów rocznie, przez cowysuwają nasz kraj do czołówki światowego wzornictwa. „Dziennik Gazeta Prawna” zastanawia się jednak, dlaczego polscy twórcy są bardziej popularni na świecie niż w Polsce.

więcej...


Innowacje napędzane wzornictwem

W publikacji pt. „Innowacje napędzane wzornictwem” („Design Driven Innovation”)  profesor Politechniki Mediolańskiej Roberto Verganti pokazuje, w jaki sposób firmy osiągają sukces i wdrażają rozwiązania nowatorskie w skali świata. Opisuje przykłady innowacji oparte w głównej mierze na nowej wizji i wcześniej niepraktykowanym zastosowaniu istniejących technologii. Firmy we współpracy z naukowcami, projektantami, artystami, dostawcami oraz innymi przedsiębiorstwami z branży szukają nowych zastosowań dla istniejących rozwiązań, a następnie proponują je użytkownikom. Nowe produkty, trafiając w potrzeby klientów, często stają się bardziej przez nich pożądane niż oryginalne rozwiązania.

więcej 


British Design Innovation, czyli bank innowacji

Bank innowacji to wirtualny magazyn nowych rozwiązań i technologii, stanowiących impuls do wdrażania nowoczesnych rozwiązań w biznesie. Ciekawym przykładem banku innowacji jest British Design Innovation (BDI), organizacja komercjalizująca prace projektantów przemysłowych, sztuki użytkowej i wzornictwa.

więcej...


Podpisanie porozumienia w sprawie utworzenia klastra wzorniczego LabDesign

Od kilku lat wzornictwo staje się obszarem zdobywania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw poprzez projektowanie nowego wyglądu wyrobów i usług. Dzięki atrakcyjności wizualnej i walorom użytkowym można z produktu uczynić pożądany towar. Kreowanie i wdrożenie innowacji produktowej, przy wykorzystaniu wzornictwa mieści się w priorytetach rządowych programów związanych z włączeniem się Polski w budowanie globalnej gospodarki opartej na wiedzy oraz z działaniami wspierającymi innowacyjność w polskich przedsiębiorstwach.

więcej...


powrót | do góry | strona główna | mapa serwisu | kalendarium | regulamin serwisu | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości